Схема АТУ  Карта АТУ 

 

 

 

 

        місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

        територіальна громада – жителі, об'єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, або добровільне об'єднання жителів кількох сіл, що мають єдиний адміністративний центр

        адміністративно-територіальна одиниця – область, район, місто, район у місті, селище, село

 

Тобто, в адміністративно-територіальному устрої (до проведення реформи) область складалася з 17 районів, 4 міст обласного значення (міста Бережани, Тернопіль, Кременець та Чортків), 14 міст районного значення, 17 селищ міського типу, 1 селища та 1022 сіл.
У системі місцевого самоврядування – з 17 районних рад, 18 міських, 17 селищних та 580 сільських рад.

 

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 року № 724-р   визначено 55 адміністративних центрів та затверджено території відповідних територіальних громад області.
17 липня 2020 року Верховною Радою України було прийнято постанову № 807-IX (набрала чинності 19.07.2020), згідно якої на території області утворено 3 райони – Кременецький район, Тернопільський та Чортківський.
У результаті, з 19 липня 2020 року система адміністративно-територіального устрою області складається з 3 районів,  18 міст, 17 селищ міського типу, 1 селища та 1022 сіл.
У системі місцевого самоврядування – з 3 районних рад та 55 рад територіальних громад, а саме – 18 міських, 16 селищних та 21 сільських рад.

 

 

Облік даних про кількість і склад територіальних громад та органів місцевого самоврядування відповідно до пункту 8 розділу V ,,Прикінцеві та перехідні положення” Закону України ,,Про місцеве самоврядування в Україні” здійснює Верховна Рада України.

На офіційному сайті Верховної Ради України розміщено електроний довідник ,,Україна. Адміністративно-територіальний устрій”, який має загальнодержавне значення та створений для забезпечення державного обліку адміністративно-територіальних одиниць і населених пунктів України.

 

Електронні ресурси:
1. Електроний довідник ВРУ ,,Україна. Адміністративно-територіальний устрій”
2. Геопортал Мінрегіону “Адміністративно-територіального устрою України”