«Після перемоги в Україні розпочнеться процес відбудови та відновлення громад. І в цьому контексті маємо подбати й про комплексну реконструкцію застарілого житлового фонду, який наразі через «поважний вік» та вичерпаний експлуатаційний ресурс є проблемним та некомфортним для проживання. Мінрегіон розробив документ на заміну чинному закону щодо реконструкції кварталів застарілого житлового фонду, низку вимог якого на практиці неможливо реалізувати. Новий законопроєкт покликаний усунути ці та інші проблемні питання, що дозволить органам місцевого самоврядування розпочати комплексне оновлення житлового фонду в громадах», — зазначила Наталія Козловська.
Заступниця Міністра додала, що законопроєкт розроблявся та був підтриманий Урядом минулого року. Відтак, під час підготовки до другого читання, у документі буде змінено акценти, пов’язані з відбудовою житла, зруйнованого або пошкодженого внаслідок бойових дій.
Зазначимо, документ передбачає:
запровадження алгоритму прийняття рішення про реконструкцію застарілого житла;
реконструкції підлягатимуть не лише багатоквартирні будинки, а й наявні об’єкти соціально-транспортної інфраструктури, що розташовані в межах кварталу, який підлягає реконструкції;
удосконалення процедури компенсації власникам застарілого житла;
різні варіанти відселення мешканців кварталу під час проведення реконструкції;
визначені заходи з реконструкції кварталу або мікрорайону: реконструкція багатоквартирних будинків, зокрема, це модернізація, з відселенням мешканців або без відселення чи знесення багатоквартирного будинку;
розширений перелік джерел фінансування проєктів реконструкції.
Реконструкцію житлових об’єктів буде здійснено в рамках нових будівельних норм, які передбачають аспекти енергоефективності, безбар’єрності, створення необхідних інфраструктурних умов тощо. Надалі це значно зменшить витрати на утримання житла.