31 травня 2022
Впровадження систем енергоменеджменту в органах влади та суб’єктами господарювання є вагомим фактором забезпечення їхньої енергетичної безпеки, сталого функціонування та розвитку. Тому цей інструмент потрібно широко застосовувати, особливо у час відновлення України.
Сьогодні Держенергоефективності активно працює над розробкою необхідного нормативного-правового підґрунтя для забезпечення реалізації положень Закону України «Про енергетичну ефективність» у цій сфері.
Системи енергетичного менеджменту суб’єктів господарювання мають бути сертифіковані акредитованими в Україні органами сертифікації відповідно до вимог національних стандартів, гармонізованих з міжнародними стандартами.
З метою систематизації суб’єктів господарювання, що отримали сертифікати енергетичного та/або екологічного менеджменту, буде запроваджено реєстр цих підприємств.
«Органи з сертифікації надаватимуть Держенергоефективності інформацію про сертифікацію систем енергетичного та/або екологічного менеджменту суб’єктів господарювання за визначеною формою. На даний час розроблений порядок надання інформації погоджується з заінтересованими органами», - роз’яснила Лагутіна Наталія – начальник відділу енергетичного аудиту та енергоменеджменту Держенергоефективності.
Крім цього, Держенергоефективності працює над розробленням порядку ведення реєстру органів державної влади та органів місцевого самоврядування, в яких впроваджено систему енергетичного менеджменту. У межах цього реєстру буде здійснюватися, зокрема моніторинг стану впровадження та сертифікації систем енергетичного менеджменту, енергетичного плану та стану його виконання, стан впровадження енергомоніторингу споживання ресурсів та сертифікації будівель.
Обидва вищезазначені реєстри будуть розміщуватися на офіційному вебсайті Держенергоефективності.
Нагадаємо, що завдяки впровадженню систем енергоменеджменту можна скоротити енергоспоживання на 5-15% без масштабних фінансових інвестицій.