Закон "Про енергетичну ефективність" у дії: Україна відмовилася від застарілих адміністративних інструментів енергозбереження

25 травня 2022

За участю Держенергоефективності завершено роботу щодо приведення підзаконних нормативно-правових актів у відповідність до Закону України «Про енергетичну ефективність» в частині скасування державної експертизи з енергозбереження.

Для цього було прийнято наступні акти, розроблені за участю Агентства:

постанова Уряду від 12.01.22 № 17, відповідно до якої втратили чинність 5 постанов Кабінету Міністрів України, які стосувалися державної експертизи з енергозбереження на вимогу старого, вже нечинного  Закону України «Про енергозбереження» 1994 року;

наказ Міненерго від 08.02.2022  № 45 «Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Державного комітету України з енергозбереження від 09 березня 1999 року № 15». Наказ набрав чинності 15 квітня цього року.

Таким чином, повністю скасовано застарілий адміністративний інструмент – державну експертизу з енергозбереження. Раніше проходження державної експертизи з енергозбереження  було платним та обов’язковим під час діяльності, пов’язаної з видобуванням, виробництвом та споживанням паливно-енергетичних ресурсів, для отримання пільг, кредитування заходів з енергоефективності та деяких інших напрямів.

Натомість, Законом України «Про енергетичну ефективність» передбачено широке використання таких європейських інструментів, як енергетичний менеджмент та аудит.