Невикористана у 2021 році субвенція на розробку комплексних планів просторового розвитку залишається у громадах

21 січня 2022

         Субвенція з державного бюджету на розроблення комплексних планів просторового розвитку територій громад, яка була розподілена у 2021 році, залишиться в громадах. Відтак вони зможуть використати кошти у 2022 році. Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська під час конференції „Просторове планування розвитку територій”.

         Комплексний план просторового розвитку території територіальної громади – це новий вид документації, який є одночасно містобудівною документацією на місцевому рівні та документацією із землеустрою, охоплює всю територію територіальної громади на відміну від генеральних планів, які обмежуються лише населеним пунктом.

         Відповідно до Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель” Уряд 28 липня 2021 року  затвердив порядок та умови надання і використання субвенції на розроблення комплексних планів просторового розвитку територій територіальних громад. Загальний обсяг фінансування в 2021 році склав 62,55 мільйонів гривень, які надані за рахунок фінансової підтримки Світового банку.

         Угода, за якою Міжнародний банк реконструкції та розвитку (Світовий банк) надає Україні фінансову підтримку на Програму ”Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України”, набула чинності у червні 2020 року. У межах Угоди до 2024 року за кошти державного бюджету, зокрема, заплановано розробити 600 комплексних планів просторового розвитку територій громад.

         Щоб отримати субвенцію громада має затвердити завдання на розробку комплексного плану та мати актуалізовану картографічну основу в цифровій формі у державній геодезичній системі координат УСК-2000.

         Розроблення комплексних планів просторового розвитку територій є надзвичайно важливим для новоутворених громад. Адже це стосується не тільки впорядкування земельних питань, але й сталого економічного розвитку громад загалом. Комплексні плани просторового розвитку сприятимуть ефективній реалізації внутрішнього потенціалу територіальних громад, визначенню пріоритетів управління територіями й формуванню просторового розвитку у подальшому. Забезпечення територіальних громад комплексними планами просторового розвитку територій дозволить більш ефективно реалізувати внутрішній потенціал громад, використати наявні ресурси, визначити пріоритети в управлінні територією громади та сформувати політику її просторового розвитку на перспективу.